Hoppa till sidans innehåll

Gruppindelning


Tävlingsåkare

RödTV (vuxen)

Elin Borg
Ellinor Eklund
Emelie Eklund
Ida Eriksson
Linnea Björk
Lisa Sandin
Matilda Larsson
Sarah Rosvall
Tilde Almqvist

Anita Shalit
Hin Yan Tang
Marie Låås
Ricky Tang
Torgny Eriksson

 

Lila ALila B

Clara Knutsson
Fredrik Pears
Lava Wali
Malin Lind
Milena Wehlou

Astrid Barg
Daniella Thurell
Emilia Cedgård
Frida Önerud
Jenny Ising
Julia Blomkvist
Kristina Sprinchorn
Malte Shalit
Mathilda Saldeen
Miranda Shadabi
Sara Strandberg

 

GulGrön

Arvid Enroth
Elin Ortstad
Emma Nordström
Félicie Moreaud
Inez Segergren
Linn Vikberg
Saga Sinkkilä
Sophie Knorn
Tove Augustsson

Edwin Isaksson
Ellen Alm
Julia Vikberg
Linnea Barg
Molly Kvarnfjäll
Nea Strand
Sofia Liu
Stella Tverin
Tuva Låås


Konståkningsskolan

Eftersäsong

KE1KE2

Beatrix Kapas
Hanna Rasoul
Hedda Östman
Julia Kapas
Maristella Gallicchio
Nadja Höök
Noele Ahlstrand
Sanna Hassan

Laura Demirovic
Liv Näslund
Love Blomström
Madeleine Carlberg
Moira Last
Nora Joyner
Rebecca Lilja
Sieglinde Stolpe

KE3KE4

Anilla Keleman
Emelie Eriksson
Emelie Malmstedt
Filippa Zelwoldi
Linnea Eriksson
Lisa HJärner
Liv Näslund
Mirabelle Sincek
Noomi Cai
Sally Carriage
Sigrid Bittner
Zifei Xu (söndag)

Adela Pincikova
Amelia Roales
Arvid Persbo
Lukas Sonesson
Matilda Mirza
Rheanna Panigrahy
Scarlett Nilsson
Svea Uhlås
Thea Näslund
Tore Wahlen
Victoria Isaksson
Zifei Xu (söndag)

Tränar med Grön: Amie Jallow, Maja Sinkkilä, Nina Rohbe, Rebecca Malmstedt.

 

Huvudsäsong

Toeloop (T)Salchow (S)

Amie Jallow
Julia Schoonjans
Maja Sinkkilä
Maristella Gallicchio
Nina Rohbe
Rebecca Malmstedt

Isak Johannesson
Izel Percinel
Laura Demirovic
Liv Näslund
Love Blomström
Lovisa Isaksson
Maria Blohina
Noomi Cai
Nora Joyner
Rebecca Lilja
Sally Carriage
Sieglinde Stolpe
Varvara Blohina

 

Ögel (Ög)Flip (F)

Emelie Eriksson
Filippa Zewoldi Johansson
Lea Johannesson
Linnea Eriksson
Lucy Kahsay

Annahita Kamkar
Beatrix Kapas
Hanna Rasoul
Hedda Östman
Julia Kapas
Lara Karagöz
Noelle Ahlstrand
Sanna Hassan
Tuva Johansson

 

Lutz (Lz)Axel (Ax)

Anilla Keleman-Virag
Emelie Malmstedt
Lisa Hjärner
Maya Puccio
Mirabella Sincek
Paolina Rudberg
Raha Tafaroji
Scarlett Nilsson
Tore Wahlén
Vera Perotti
Zubeda Mohamed

Adela Pincikova
Amelia Rosales-labajova
Ellen Gejke
Rheanna Panigrahy
Scarlett Nilsson
Svea Uhlås
Thea Näslund
Victoria Grezghare Isaksson
Zifei Xu


Ungdom / Vuxen / Special

KV (vuxen)KU (ungdom)

Annika Malmstedt
Johanna Blomström
Julia Nilsson
Livia Meszaros
Maria Stolpe
Maria Öhman
My Nguyen
Peter Nilsson

Madeleine Carlberg
Moira Last
Nadja Höök
Sofia Kleven

 

PojkgruppTG (Träningsåkare)

Arvid Enroth
Edwin Isaksson
Fredrik Pears
Isak Johannesson
Love Blomström
Malte Shalit

Anna Angelsten Sederholm
Elina Åhlander
Jennimari Partanen
Sandra Olsson
Sandra Sjögren
Stina Antman

 

Paråkning 
Fredrik Pears
Tilde Almqvist
 

Uppdaterad: 25 APR 2018 21:14
Skribent: Florian Knorn

Våra sponsorer

soundlevel

Postadress:
Uppsala SK - Konståkning
c/o Eriksson, Funbo-Lövsta 24
75597 Uppsala

Besöksadress:
Gränby Ishallar, Råbyvägen 71
75460 Uppsala

Kontakt:
Tel: 0731212210
E-post: This is a mailto link

Se all info